close
تبلیغات در اینترنت
webhostenergy1

تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 3
 • بازدید دیروز 1
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 6
 • بازدید این ماه 32
 • بازدید این سال 404
 • بازدید کل 483
 • تعداد مطالب سایت 12
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعیبا چند حقه ی صحیح و یک پیکر بندی مناسب می توانید به رایگان مشکلات ارتباطی را حل کرده و عملکرد اینترنت بی سیم خود را بالا ببرید.

امروزه مردم هر فیلمی را که دوست داشته باشند تماشا می کنند. با وجود شبکه هایی مثل یوتوب و نتفلیکس و آیفلیکس می توان فهمید که مردم چطور فیلم ها را انتخاب می کنند. اما بسیاری از کاربران به دلیل سرعت پایین اینترنت، به خصوص موقع تماشای فیلم و سریال، تا مرز دیوانه شدن هم می روند! در سایت های اینترنیتی توصیه های زیادی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد اما اغلب آن ها کاربردی نیستند و احتاج به هزینه کردن پول دارند. در موارد زیادی اغلب توصیه می کنند یک روتر دیگر تهیه کنید و یا به طور کلی وای فای را خاموش کرده و از کابل برای اتصال به روتر استفاده کنید.
احتیاجی نیست به خودتان زحمت جستجو در سایت های مختلف را بدهید، با کمک نکاتی که در ادامه خواهید دید، می توانید سرعت وای فای خود را تا حد قابل توجهی زیاد کنید و چنان چه خودتان تمایل نداشته باشید سخت افزارتان را عوض کنید، هزینه ای به شما تحمیل نخواهد شد. برای کسانی که تمایل دارند سرعت بیش تری به وای فای خود بدهند توصیه های گوناگونی داریم. همچنین به شما نشان می دهیم که چگونه عملکرد بالا و بهینه را به شبکه ی خود اضافه کنید.

سرعت وای فای خود را افزایش دهید
در خیلی از مواقع شبکه ی محلی اینترنت بی سیم به طور کامل خراب نشده است، بلکه عملیات انتقال دچار اختلال شده است؛اختلالی که در تماشای تصاویر و فیلم ها و جستجو در اینترنت مشکل ایجاد می کند. در صورت ظاهر شدن پیغام خطا پس از انجام تنظیمات WLAN یا در هنگام فعالیت آن ممکن است فرآیندهای های دیگری هم توصیه شوند.

سرعت فعلی اینترنت را بررسی کنید.
در گام اول باید وضع کنونی عملکرد شبکه را بررسی کنید. بهترین روش برای این کار استفاده از ابزار (NetStress) است. در هنگام انجام این کار از بخش های مرتبط با WLAN مانند نوار وای فای تلفن همراه خود چشم بر ندارید. برخی از منابع تداخل، به دلیل تعداد کم سیگنال های دریافتی، قابل توجه نیستند اما همچنان باعث کم شدن پهنای باند می شوند. با کمک جدولی سمت راست می توانید آن ها را بشناسید.

افت سرعت موقتی
چنان چه شبکه ی شما کار می کند اما تنها گاهی اوقات سرعت اینترنت کاهش می یابد و شبکه دچار اختلال می شود مشکل از پیکربندی شبکه ی وای فای شما نیست. این اتفاق ممکن است به دلیل اختلالات خارجی که می تواند شامل تلفن های کودکان و تلفن های بی سیم باشد، به وجود بیاید. بسیاری از روترهای وای فای به تازگی به فرکانس 2.4 گیگاهرتز انتقال داده شده اند دقیقا مثل تلفن های همراه و بلوتوث. ابتدا بررسی کنید که مایکرو ویو، تلفن های بی سیم و تلفن های کودکان در هنگامی که ارتباط وای فای دچار اختلال شده است، روشن و در حال کار نباشند.
کابل های هم محور بدون پوشش (DSS) و نمایشگر های خارجی هم می توانند سبب ایجاد تداخل شوند. در مورد نمایشگر ها اختلالات هارمونیکی وجود دارد که می تواند به ویژه بین کانال های 11 تا 14 WLAN شدیدا احساس شوند.
به محض این که منبع تداخل را پیدا کردید آن را خاموش کرده و به کمک ابزار NetStress تبادل داده ها در شبکه ی وای فای خود را بررسی کنید. اگر با انجام این کار می توانید مشکل را حل کنید بهترین راه تغییر مکان قرار دادن دستگاه است، مکانی که تا حد امکان از روتر و کاربر WALN دور باشد. چنان چه انجام این کار ممکن نبود کانال رادیویی را عوض کنید.
برای پیدا کردن بهترین کانال از برنامه ی Acrylic Wifi Home استفاده کنید.بهترین کانال، کانالی است که ضعیف ترین و کم ترین میزان لبریز را داشته باشد. در اروپا کانال های 1.5.9 و 13 برای روتر ها می تواند مناسب باشد. در ابزار Acrylic همچنین به تغییراتی که به محض ایجاد اختلال به وسیله ی انتقال دهنده های خارجی به وجود می آیند، توجه کنید. کانال انتخابی را به یاد داشته باشید تا به رابط کاربری پیکر بندی روتر رفته و شماره ی کانال را وارد کنید.

با کم ترین هزینه محدوده ی بیش تری را در اختیار داشته باشید
ساده ترین راه حل برای افزایش سرعت و محدوده ی وای فای استفاده از یک تکرارکننده است. اما برای گرفتن نتیجه ی مطلوب از تکرار کننده (Repeater) باید در هنگام خرید و نصب و تنظیم آن به نکاتی توجه کنید.
ابتدا سازگاری وسایل با هم را بررسی کنید. انتخاب تمام آن ها از یک شرکت سازنده، مثل استفاده از تکرار کننده ی شرکت الف برای روتر شرکت الف، ممکن است میزان کارایی را اندکی پایین بیاورد. برای جدیدترین دستگاه های AC از تکرار کننده ی Dualband استفاده کنید. این دستگاه ها کارایی بسیار زیادی از وای فای می گیرند چرا که فرآیند دریافت را از یک باند رادیویی و انتقال داده را از باند دیگری انجام می دهند. به این نکته که آن ها فرآیند دریافت را از یک باند رادیویی و انتقال داده را از باند دیگری انجام می دهند، توجه داشته باشید ؛ اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما این فرآیند را پشتیبانی می کند. این فرآیند در تکرار کننده های AVM با عنوان باند سریع (Fast Band) شناخته می شود.

بهترین مکان را برای قرار دادن Repeater پیدا کنید
Repeater را خیلی نزدیک به روتر قرار ندهید. در شرایط خاصی تنها به سیگنال ضعیف روتر متصل می شود پس مکان دیگری را برای تکرار کننده انتخاب کنید و برای اطمینان از مناسب بودن مکان، سرعت وای فای در مکان های مختلف را اندازه گیری و مقایسه کنید.

کانال رادیویی را تغییر دهید
طریقه ی انجام این کار را برای روتر FritzBox توضیح می دهیم، اما توجه داشته باشید که روال کار برای سایر روتر ها نیز به همین ترتیب است. به رابط کاربری وب روتر خود رفته و کلمه ی عبور را وارد نمایید. گزینه ی تغییر فرکانس باند را بیابید، و یک کانال خالی را که به کمک ابزار Acrylic tool پیدا کرده اید، انتخاب کنید. کانال رادیویی را بر روی باند فرکانس 5 گیگاهرتز رها کنید تا کانال یابی خودکار شود. تغییرات را با کلیک بر روی «accept» ذخیره کنید. پیکربندی پس از یک راه اندازی مجدد خودکار فعال می شود.

مشکلات ابتدایی
اگر در مراحل ابتدایی مثل مرحله ی تنظیم کردن با مشکل مواجه شدید، ممکن است دو دلیل داشته باشد؛ اول این که ممکن است سرویس انتقال روتر منزلتان برای انتشار سیگنال های رادیویی در تمام قست های منزل مناسب نباشد. دومین دلیل می تواند انتخاب کانال رادیویی نامناسب باشد.
برای انتخاب کانال مناسب از ابزار Acrylic Wifi Home استفاده کنید. البته پیدا کردن مکانی در منزلتان که بدترین میزان دریافت داده را دارد و یا هیچ داده ای دریافت نمی کند، نیز مهم است. با استفاده از این ابزار کانال ها را بررسی کنید. فرآیند انتخاب خودکار کانال ها در روتر بدون پیدا کردن کانال هایی با دسترسی آزاد در مکان شما هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. حالا همان طور که در بالا ذکر شد کانال مورد نظر را انتخاب و ثبت کنید.
چنان چه انجام این کار کافی نبود می توانید یک آنتن رادیویی هدایت کننده بسازید. برای افزایش محدوده ی WLAN می توانید از یک تکرار کننده ی WLAN که سبب افزایش سیگنال ها می شود، استفاده کنید. این دستگاه ها را می توانید با هزینه ی مبلغی در حدود 90 هزار تومان از فروشگاه ها خریداری نمایید.

شکست کامل در اتصال به شبکه
خرابی کامل WLAN می تواند نتیجه ی خراب یا غیرفعال شدن یک قطعه ی سخت افزاری باشد. چگونگی یافتن و برطرف کردن این مشکلات را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد.

روتر خود را بررسی نمایید
در ابتدا سعی کنید با راه اندازی مجدد روتر مشکل را برطرف کنید. برای این کار می توانید برق روتر را قطع کرده و پس از 30 ثانیه آن را مجددا به برق وصل نمایید. اگر شبکه ی اینترنت شما موقتا متصل شد، باید در چند روز آتی هم آن را زیر نظر داشته باشید. اگر دوباره احتیاج به راه اندازی مجدد بود یعنی ممکن است مشکل از تمیز نبودن دستگاه و وجود گرد و خاک در آن، یا محل قرار گرفتن روتر باشد.
وجود گرد و غبار در روتر را بررسی کنید. روتر ها معمولا به آرامی سرد می شوند و اگر به مرور زمان گرد و غبار در آن تجمع کند ممکن است به شدت داغ شوند، اتفاقی که به اجزای داخلی روتر آسیب می رساند. در صورت نیاز می توانید با استفاده از اسپری هوای فشرده و از طریق منافذ روتر، گرد و غبار آن را تمیز کنید. البته می توانید از پمپ هوا هم برای این کار استفاده کنید؛ اما فراموش نکنید که این کار را با فوت کردن انجام ندهید چرا که ممکن است اجزای داخلی روتر را مرطوب کند.
تغییر مکان روتر هم می تواند تاثیرگذار باشد، چرا که ممکن است تهویه ی مکان فعلی نامناسب باشد. بهتر است مکان روتر در میان سایر وسایل منزل نباشد؛ در چنین مواقعی حتی اگر مسئله ی حرارت مطرح نباشد، اجناس چوبی، پلاستیکی و فلزی می توانند جلوی انتقال سریع امواج را بگیرند.
اگر هیچ یک از این توصیه ها کارساز نبودند روتر را به صورت مستقیم و با سیم به کامپیوتر خود متصل کنید. چنان چه اتصال برقرار نشد با استفاده از دکمه ی تعبیه شده روی روتر آن را مجددا راه اندازی نمایید. پس از آن مراحل نرم افزاری نصب روتر را مجددا انجام دهید، چنان چه اتصال روتر باز هم برقرار نشد آن را به دستگاه یا لپتاپ دیگری متصل کنید و اگر باز هم اتفاقی نیفتاد متاسفانه باید بگوییم که روتر شما از کار افتاده است و باید آن را به تعمیرگاه ببرید یا با کمک گرفتن از امکان گارانتی آن را تعویض کنید.

درایورها را بررسی کنید
ممکن است پس از هر بار به روزرسانی ویندوز به علت تغییرات صورت گرفته خطا هایی در اتصال رخ دهد. به همین دلیل بهتر است روتر را با یک دستگاه دیگر چک کنید. اگر جواب نداد از کابل LAN استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر تنها یک دستگاه نمی تواند به شبکه متصل شود باید به تنظیمات سرویس گیرنده مراجعه کنید. ممکن است یک درایور قدیمی در چنین مواردی دچار خطا شود. برای انجام این کار «devmgmt.msc» را در منوی استارت بنویسید، در قسمت «Network Adapter» اسم شبکه ی وای فای خود را انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک نمایید.
بر روی « Update driver» کلیک کنید. اگر این کار کمکی به شما نکرد جدیدترین به روز رسانی ها را حذف کنید. برای انجام این کار وارد کنترل پنل شوید و به قسمت به روز رسانی های نصب شده (Installed Updates) در «Windows Updates» بروید. حالا جدیدترین به روز رسانی را انتخاب کرده و گزینه ی « Uninstall Program»‌را انتخاب کنید.
با به انجام رساندن این مراحل باید سرعت اینترنت شما افزایش یافته باشد اما چنان چه این اتفاق نیفتاد باید بدانید که شاید روتر شما زیادی ضعیف یا قدیمی است، و یا به یک تکرار کننده احتیاج دارید، پس ممکن است لازم باشد مبلغی را خرج کرده و روتر دیگری خریداری نمایید.

[ امتیاز : 1 ]
برچسب ها